Rutte zei op de NAVOtop in Den Haag dat Rusland vier keer zoveel granaten maakt als de hele Navo, maar hoe telt hij dat?
Het AD voerde een factcheck uit...
De conclusie van het AD: "Of de uitspraak van secretaris-generaal Rutte klopt, is niet te checken aan de hand van openbare cijfers. Daarnaast wordt door meerdere experts getwijfeld aan de betrouwbaarheid van (vooral) de schattingen over de Russische productie. En als die aantallen al kloppen, is het nog maar de vraag wat het werkelijke belang ervan is voor de oorlog in Oekraïne en de toekomst van de Navo-landen.
De uitspraak van Rutte lijkt daarom vooral gebruikt, omdat hij goed uitkomt voor zijn boodschap: Europa moet meer gaan investeren in wapens."
Hier lees je meer...
Een bericht van de Raad van Kerken in Nederland:
"Zes grote Oecumenische wereldorganisaties, waaronder de Wereldraad van Kerken, spreken hun diepe bezorgdheid uit over de oorlog rond Iran. Ze roepen op tot een onmiddellijk staakt het vuren. Ook het Vaticaan deed al eerder een vergelijkbare oproep."
Lees hier de verklaring.
Lees verderNa ruim een jaar voorbereiding is het zover: de Peacewalk gaat van start.
8.500 kilometer lopen van Amsterdam naar Jeruzalem (AlQuds-Yerushalayim)- door 19 landen, 15 maanden lang. Een pelgrimstocht voor iedereen die gelooft. In vrede.
Loop mee! Een uur, een dag, een week, een maand.
Start ceremonie @ Dominicuskerk Amsterdam.
Zaterdag 25 april Program 10:30 - 12:00
Vertrek: 12:15
RSVP 25-4 Dominicuskerk https://tinyurl.com/kickoffceremonie
meer op www.peacewalk.info
Kijk hier.
Lees verderYurii Sheliazhenko, uitvoerend secretaris van de Oekraïense pacifistische beweging, lid van de IPB-raad en een bekende gewetensbezwaarde, is op donderdag 19 maart in Kiev door de Oekraïense autoriteiten aangehouden.
Lees hier de verklaring die IFOR (waar Kerk en Vrede bij is aangesloten) uitbracht.
Onderteken hier de protestpetitie.
Lees verderKom dinsdag 24 maart naar het Spui voor het 87e vredesprotest!
Lees verderEen kerkelijk gesprek over hoe je kerk bent in tijden van oorlog, of: wat het betekent om christen te zijn in een situatie van grote escalatie?
Lees verderDe paasmars begint op 2e paasdag 6 april om 13.00 uur op de Kalvermarkt, Den Haag
'Zeer welkom! Wij willen een veiligheidsbeleid dat is gebaseerd op de-escalatie, diplomatie en wapenbeheersing.'
Lees verder